Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Site içi ve Site dışı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Bu genelde çoğu müşterimizin kafasını karıştıran bir soru: “Site içi ve site dış Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO )” arasındaki fark nedir? Açıkçası sadece müşterilerimiz değil, dijital pazarlama ve internet reklamcılığıyla ilgili birçok kişinin de bu konuyu tam olarak anladığını sanmıyoruz. Büyük bir çoğunluk, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)‘nun sadece web sitesi üzerinde yapılacak bazı teknik işlemlerden ibaret olduğunu sanıyor ve aslında site dışında yapılacak çalışmaların ne kadar önemli olduğunun farkında değil.

Öncelikle, terminolojiyi iyi anlamak gerekiyor. Site içi Arama Motoru Optimizasyonu, başlıklar, meta tag’ler, içerik, header’lar, alt tag’ler, navigasyonel öğeler, url isimleri, yükleme hızı ve benzeri öğelerin optimize edilmesi ile bir siteyi hem ziyaretçilere hem de arama motorlarına dost hale getirmeyi amaçlar. Site dışı Arama Motoru Optimizasyonu ise, farklı teknik ve stratejiler dahilinde dışardan içeriye yani dış sitelerden bizim sitemize rölatif linkler vermek üzerine yapılan bir çalışmadır.

Site içi Arama Motoru Optimizasyonu ( On-site SEO )

Site içi veya diğer adı ile site üzeri Arama Motoru Optimizasyonu, anahtar kelimeler ile yapılan arama sonuçlarında sitenin performansını artırmak için, sitenin sayfaları dahilinde yapılan …

Haberin devamı için www.synergyistanbul.com sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Site içi ve Site dışı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), 10.0 out of 10 based on 1 rating

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş