Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Parametrelerle Domain Sorgulama

“Ruletodo”, herhangibir uygulama kullanmaya ihtiyaç duymadan, çeşitli paramatreler yardımı ile, istediğiniz bir alanadı diziliminin dolu yada boş olduğunu sorgulayabileceğiniz mükemmel bir site. Örneğin [i,you,she,he,they][love,like,miss,enjoy][you,her,him,me,thim] şeklinde bir dizilim yazdığımızda, iloveyou.com veya youlikeme.com şeklinde oluşabilecek 100 farklı domaini aynı anda sorgulayarak (5x4x5=100) önünüze sergiler. Parametlereleri kullanma şekliniz hayal ve mantık gücünüzle sınırlı. Örneğin; “seo” harfleriyle başlayıp en fazla 2 karakter uzunluğunda (sayı veya harf) bir domaini sorgulamak için, [s][e][o][#A#][#A#] yazmanız yeterli. Ara butonuna bastığınız anda sırasıyla seoaa, seoab, seoac, seoad… şeklinde tüm olasılıklar önünüze dolu yada boş olduğu sorgulanarak sergilenecektir. Zamandan kazanmak için güzel bir uygulama. Sitenin demo kullanımı 50 sonuç ile sınırlandırılmış durumda. Parametrelere göz atacak olursak;

#A# : alfabedeki 26 karakter ve 0 ile 9 arasındaki rakamlar için kullanılır.
#D# : sadece 0 ile 9 arasındaki rakamlar için kullanılır.
#L# : sadece 26 karakter için kullanılır.
#E2# : sadece 2 karakterlik ingilizce kelimeler için kullanılır.
#E3# : sadece 3 karakterlik ingilizce kelimeler için kullanılır. Buradaki 3 değerini 14′e kadar yükseltebilirsiniz.
#E00# : 14 karaktere kadar veritabanındaki tüm ingilizce kelimeler için kullanılır.

Örnek uygulamalar ile pekiştirelim;

[i][#E4#] yazdığımızda sonuç ekranımızda “i” ile başlayan ve 4 karakterle devam eden domain sorguları gelecektir; iable.com, iache.com, iacid.com vs. (iPhone, iPhad, iGlass vb. avlamak için kullanılabilir.)

[FACE,EYE,EAR][#E4#] yazdığımızda sonuç ekranına “face”, “eye”, “ear” ile başlayan ve 4 karakterli kelimeler ile devam eden domain sorguları gelecektir; faceable.com, faceacid.com, faceasia.com …

[#A#][#A#][#A#][#A#][#A#] yazdığımızda sonuç ekranına aaaaa, aaaab, aaaac, aaaad şeklinde devam eden domain sorguları gelecektir.

[#D#][#D#][#D#][#D#][#D#][#D#] yazdığımızda sonuç ekranına 00001, 00002, 00003, 00004 şeklinde devam eden domain sorguları gelecektir.

[#E2#][-][#E2#] yazdığımızda sonuç ekranımıza ad-ad.com, ad-am.com, ad-an.com şeklinde devam eden domain sorguları gelecektir.

[face,hand,head,eye][book,phone,pad,glass,food,cup] yazdığınızda ise sonuç ekranınıza facebook.com, facephone.com, handcup.com, eyefood.com vb. domain sorguları gelecektir.

[microsoft,apple,yahoo,google,facebook][pad,phone,system,soft,web] şeklinde bir sorgulama yaptığınızda ise sonuç ekranına applewem.com, googlephone.com, facebookweb.com gibi domain sorguları gelecektir.

Artık buradan sonra yapabilecekleriniz sadece sizlerin hayal ve mantık gücünüze kalıyor.

Detaylı bilgi için www.ruletodo.com sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş