Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Online Pazarlama Stratejisi Geliştirme

Online pazarlama ortamı, son bir kaç yılda uzun yol kat etti. Artık geçmişte başarılı olabilmek için gerekenler bugün sizin için bir gereklilik olmayabilir. İnternet evrim geçirdikçe online pazarlama stratejinizin de bu evrimi takip etmesi gerekir.

İlk adım olarak, hedefleriniz çerçevesinde stratejik planlama yapabilirsiniz. İdeal olarak bu plan, hedef kitlenize hitap edecek çoklu online pazarlama kanallarını içerecektir. Ama pazarlama kanallarını kura çeker gibi rastgele seçmemelisiniz; stratejik düşünmeniz gerekir. Hatırlayın ki siz bir “stratejik plan” yaratıyorsunuz! İşiniz ve hedef kitleniz için en anlamlı kanalları seçmelisiniz. Hangi online kanalları seçmeniz gerektiğine karar verebilmeniz için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Çoklu Online Pazarlama Kanallarını Kullanmak Neden Önemlidir?

Geçmişte, insanlar bir ürün veya hizmeti internette aradıklarında, Google’a girip bir arama kriteri yazar ve arama kriterlerine ve alakalarına dayalı sonuçlar edinirlerdi. Buradan sonuçlar arasında tarama yapar ve aramayla en ilgili sonuçlara tıklarlardı.

Alışveriş veya arama yapan kişiler daha sonra sayfalarını gezebilecekleri bir siteye yönelir ve aradıkları ürün veya hizmetle ilgili daha çok bilgi bulurlardı. Her zaman olmasa da en son olarak satın almaya veya siteden çıkıp başka bir yerde alışveriş yapmaya yönelirlerdi. O an satın almaktan vazgeçerlerse …

Haberin devamı için www.synergyistanbul.com sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş