Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Moogan’dan Link İnşaası Kitabı

Yazar Paddy Moogan‘ın kişisel deneyimlerinden yola çıkarak hazırladığı bu seo kitabı, Link İnşaası (link building) üzerine çeşitli taktikler üzerine bilgiler veriyor. Kitap, şubat 2013 itibariyle çıkmış, hem yeni başlayanları hem de ileri seo bilgisine sahip kişileri hedefliyor. Seo ve link inşaası üzerine önemli tecrübelere yer verilen kitabın içeriğine kısaca bir göz attığımızda, temel bilgiler ve google güncellemeleri ile başlangıç yapmış. PageRank konusu ve önemi,  bağlantılar hakkında detaylı bilgiler (güvenli ve güvensiz bağlantılar, bağlantıların kalitesini etkileyen faktörler, bağlantı sayıları, filtre konusu, alanadlarının yaşı, pdf içlerinde kullanılan bağlantılar,  anchor, nofollow, title, JavaScript – Ajax ve Flash içeren bağlantılar vs.).

Link inşaasında planlama süreci,  sosyal sinyaller, AuthorRank kavramı, Google+ profilleri, geniş bir alt başlık dizisine yer verdiği link inşaası teknikleri (makale gönderimleri, ropörtajlar, yorumlar, ücretli bağlantılar, blog/site satın alma, dizinler, kopya imajlar, ziyaretçi blogları, bilgi grafikleri (infographics), Link bait, link değişim, marka izleme, basın açıklamaları, eski içeriklerin tekrar kazanımı, yarışmalar, etkinlikler, plugin ve tema geliştirme…), bağlantı analiz araçları (Open Site Explorer, aHrefsMajestic, Microsoft Excel, Google Webmaster AraçlarıTom Anthony’nin profil link aracı, Cemper’in Link Araştırma Aracı), Outreach (BuzzStream, Tout, Highrise, Rapportive, XobniURL openerLinksy Email guesser, Followupcc).

Rakip analizi (Search Metrics), tarayıcı eklentileri (SEOmoz Toolbar, Majestic, Scrape similar, Check my links, Google Cache bookmarklet), bağlantı fırsatları (BuzzStream blogroll checker, Citation Labs ile bozuk linklerin bulunması,  GroupHigh, SEOmoz link, intersect, Wordtracker, bloggerlinkup, myblogguest, Blogdash, Whitespark Local Citation Finder, Raven, Stokedseo’dan link inşaası, Haro – helpareporterFollowerwonkZemanta), çeşitli ipuçları, kişisel 4 örnek çalışma, Google Webmaster Araçlarına ilişkin videoların link inşaasında kullanılması, seo konferansları (SearchLove, LinkLove, MozCon, SMX, SES, Think Visibility, SAScon, PubCon, Affiliates4U) gibi başlıklara yer verilmiş. Sizlere kitap içeriğini tanıtırken hemen hemen bir çoğu konuyu ilgili sitesi ile linkledik. Eğer biraz doğaçlar ve araştırırsanız, içindekiler bölümünden aldığımız bu satırlar dahi yeterince fikir verebilir. :)

Detaylı bilgi için www.linkbuildingbook.com sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Moogan'dan Link İnşaası Kitabı, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş