Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Melek Yatırımcılar | Sina Afra

Türk İnternet girişimcisi ve iş adamı. Markafoni Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su.

Sina Afra, diplomat olan babasının görevi gereği hayatının büyük bir bölümünü Avrupa’da geçirmiştir. Münster Üniversitesi’nde İşletme bölümünden mezun olduktan sonra 1993 yılında danışmanlık şirketi KPMG’de çalışmaya başlamış ve genç yaşta Ortak statüsüne yükselen kişilerden birisi olmuştur. 2006 yılında eBay bünyesine katılan Sina Afra, eBay Almanya İcra Kurulu Üyeliğini, Avrupa Kurumsal Gelişim Direktörü görevinin yanı sıra Avrupa’da Satın Alma ve Birleşmeler operasyonlarını sürdürmüş, 3 yıl boyunca eBay Türkiye (GittiGidiyor) Yönetim Kurulu üyesi görevini yerine getirmiştir. Bunun yanı sıra eBay bünyesindeki Afterbuy’ın Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir.

2008 yılında Tolga Tatari ve Ahmet Emre Sarı ile birlikte Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü olarak Markafoni’yi kurmuştur ve halen Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevini yürütmektedir. Markafoni’nin ardından grup indirim sitesi Grupfoni, ayakkabı sitesi Zizigo ve kozmetik sitesi MissPera şirketlerini de ortaklarıyla kurmuştur.

2010 yılından beri Galata Business Angels (GBA) Derneği’nin Kurucu Üyesidir. TOBB Girişim Sermayesi Sektör Meclisi Asbaşkanıdır. Sina Afra aynı zamanda melek yatırımcı olarak fikir aşamasında veya kuluçka aşamasında olan İnternet girişimlerine destek olmaktadır. E-ticaret ile ilgili gözlemlerini ve düşüncelerini blog sayfası sinaafra.com’da yayınlayan Sina Afra’nın bilimsel veya popüler dergilerde 25’ten fazla yazısı yayınlanmıştır. Sina Afra 5 dil bilmektedir.

Kaynak : Wikipedia.org

Sina Afra Resmi İnternet Sitesi : Sinaafra.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş