Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Long Tail Keywords

Öncelikle Long Tail Keywords (tr. Uzun Kuyruk Kelimeler) terimini açıklayalım. Long Tail kavramı, Chris Anderson‘ın 2004 yılında yayımladığı bir makaleden doğdu, bu makale o denli popüler oluyor ki sonrasında Chris Anderson bu konu hakkında bir kitap dahi çıkartıyor. Bu denli popüler olan makalenin asıl ele aldığı ve çok önemli olan konu şu: “Popüler olmayan ve az talebi bulunan ürünlerin toplam talebi, popüler olanların talepleri ile hemen hemen aynı olması.”

Yukarıdaki durum, günümüzdeki E-Ticaret sitelerinin başarılarını da açıklamakta. Şöyle ki; bir kitapçı düşünün ve bu kitapçıda 5000 farklı kitap bulunsun. Kitapçı dükkanında haliyle en çok satılabilecek 5000 kitabı tutmak isteyecektir, mekanını, alanını çok satabileceği kitaplar ile doldurmak isteyecektir. Fakat Amazon.com gibi büyük E-Ticaret siteleri, herhangi bir alan sıkıntısı olmadığından içinde 100.000 çeşit kitap bulundurabilir.
Siz popüler olmayan, eski bir kitabı, kuvvetle muhtemel kitapçıda bulamazsınız fakat Amazon.com gibi bir e-ticaret devinde rahatlıkla bulur ve alırsınız.

Elbette popüler olmayan, eski bir kitap çok az satılacaktır. Fakat bu popüler olmayan, eski ve az satılan kitaplardan 100.000 farklı çeşit olduğunu ve her ay sadece 1 adet satıldığını …

Haberin devamı için www.tamseo.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş