Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Haber Portallarına Seo İpuçları

Bu konu için, tüm haber sitelerinin SEO çalışmalarını uzun süredir inceliyoruz. Google ‘da haber kelimesinde ilk 20 sırada olan bütün haber portallarını inceledik. Çoğu haber portalının ufak yazılım bütçeleriyle bu devasa haber sitelerinin yaptığı statik çalışmaları yapacağı düşüncesindeyim. Bu konuya girmeden önce haber sitelerinin ne şekilde haber içeriği oluşturması konusunda bilgi vereceğim. Haber portalları içerikleri oluştururken , ajans kriterini bozmadan özgünleştirmelidir. Ajanslar haberi yayınlamadan saniyeler sonra diğer haber yayın portallarında yayınlanmaktadır. Bu nedenle haber içeriğinin güncellik kriterini kaybetmemesi için haberin biran önce girişinin yapılması gerekmektedir.

Haber portallarındaki en önemli husus, Güncellik ve Özgünlüktür. Bir başka makalenin güncelliğini kaybetmesi uzun yıllar alırken, haber değeri taşıyan birçok makale güncelliğini çok hızlı bir şekilde kaybedebilir. Bu nedenle güncellik en önemli kriterdir. Büyük bir haber portalı olma yolundaki bir haber sitesinin, atması gereken ilk adımın Google haberler bölümüne http://support.google.com/news/publisher/?hl=tr bu bağlantı adresini kullanarak sitesini eklemesidir.

Haber portallarının dikkate aldıkları en önemli hususun site içi linkleme olduğunu söylemeliyim. Çünkü hemen hemen hepsi birbirine benzeyen neredeyse birbirinin …

Haberin devamı için www.seo.tv.tr sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Haber Portallarına Seo İpuçları, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş