Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Facebook’ta Yarışma Düzenlerken Bilinmesi Gerekenler

“Facebook Yarışmaları” düzenlemek; marka farkındalığını arttırmak, gündemde olmak, ürün ve hizmetlere olan ilgiyi canlı tutmak, fan sayısını arttırmak ve rölatif anlamda bir veritabanı oluşturmak isteyen markalar için çok etkin bir yol. Elbette Facebook’un platformda hangi kampanyaları ya da promosyonları yürütüp yürütemeyeceğinizle ilgili çok sıkı kuralları mevcut. Bu yazımızda, Facebook’ta yarışma düzenlerken bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken önemli bilgilere değindik.

  1. Facebook’ta yarışma düzenlemek için Facebook yönetiminden yazılı izin almanız gerekmiyor.
  2. Facebook’tan temsili bir hesap almanız ya da minimum reklam harcaması yapmanız gerekmiyor.
  3. Facebook platformu üzerinde *profesyonel firmalar tarafından geliştirilen uygulamalar (aplikasyonlar) aracılığıyla yarışma düzenleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansları ve Dijital Reklam Ajansları, Facebook uygulamaları tasarlar ve gerekli yazılımı üreterek Facebook’ta yayına alabilir. Sayfalarının erişime kapatılması riskine rağmen hergün, milyonlarca sayfa yöneticisi -küçük işletmelerden büyük markalara- Facebok kurallarını ihlal eden yarışmalar düzenliyorlar. Halbuki, sayfa yöneticileri tatsız durumlarla karşı karşıya gelmemek için mutlaka yarışmaların nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair …

Haberin devamı için www.synergyistanbul.com sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Facebook’ta Yarışma Düzenlerken Bilinmesi Gerekenler, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş