Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Düşecek Domainleri Bedava Sorgulayın

Kimi alan adları alıcısını bulamadığı için, kimi kurmak istediği projeden vazgeçtiği veya vakit bulamadığı, kimi de yenilemeyi unuttuğu gibi çok sebepten dolayı her gün binlerce alan adı boşa düşüyor.  Expired Domains sitesine üyelik ücretsiz. Kontrol paneli silinen (deleted domains) ve diğer domainler (other domains) olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

Silinen domainler bölümü .com, .net, .org, .de, .info, .biz, .asia, .mobi, .us, .cc, .tv, .ca, .co, .me, .nu, .se ve .uk olmak üzere 17 uzantı sorgulamanıza imkan tanıyor. Ayrıca tüm bu uzantılar için karakter sayısı, PR durumu, Google’daki indexli sayfa sayısı, domainin yaşı, Alexa durumu, Dmoz’daki durumu, Google’daki aylık aranma hacimleri, düştüğü veya düşeceği tarih gibi 22 farklı sütunu tek bir bakışta size sunuyor. İsterseniz filtre (show filter) özelliğini kullanarak da sorgulama yapabilmeniz mümkün.

Örneğin; “Ab” başlayan (içeren veya bitende olabilir), .com uzantısında, en fazla 8 karakter uzunluğunda, Alexa ve Dmoz kaydı olan, PR4 ve üstü, 500′ün üzerinde backlink’e sahip, içinde numara veya tire içermeyen alan adlarını listele şeklinde bir arama yapabiliyorsunuz. Aramasını yapacağınız anahtar kelimenizi, içinde Türkçe’nin de olduğu 12 farklı dil desteklenmekte. Arayışını biraz daha profesyonel olarak yapmak isteyenler için özel karakterlerde tanımlanmış durumda. Bu özel karakterler arasında “C (Sessiz Harfler)”, “V (Sesli Harfler)”, “L (Herhangibir karakter)”, “N (Sayı)”, “- (Tire işareti)”, ve “* (Alfa sayısal karakter)” bulunmakta. İlk başta karışık gibi gelsede aslında kullanımı çok kolay. Örneğin; “para” gibi kelimelere benzeyen domainleri bulmak için “cvcv” yazmanız yeterli oluyor. Önünüze para, tava, kene, kilo, bebe gibi sonuçlar gelecektir. Siz diğer karakterleri de kullanarak denemeler yapıp kendinizi geliştirebilirsiniz. “Ne gerek var ki” demeyin, çünkü yüzbinlerce alan adı olunca böyle bir şeye mutlak ihtiyaç duyuluyor.

Diğer domainler bölümünde ise yine 19 farklı kategoriden oluşan bölüm var. Örneğin bu bölümde Sedo veya Snapnames’de açık artırmada bulunan domainleri fiyatları ile veya silinme aşamasına girmiş (pending delete) domainleri silinecek tarihleri ile görebilirsiniz. Tabi filtre özelliği bu bölüm içinde geçerli. Binlerce alanadını ücretsiz olarak sorgulayabiliceğiniz siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Düşecek Domainleri Bedava Sorgulayın, 4.0 out of 10 based on 3 ratings

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş