Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

301 Redirects ve Seo

01 Redirects yani 301 Yeniden Yönlendirmelerinin SEO açısından önemi büyüktür, çoğu zaman sıkıntılı durumlardan çabucak kurtulmanızı sağlar, tabi mantığını ve yapılışını iyi anlayıp uygulamanız gereken bir özelliktir. 301 Durum Kodu, bir sayfanın kalıcı olarak ve tamamen başka bir adrese taşındığını belirtmek için kullanılmaktadır. Ayrıca bu yöntem kullanıcıları ve arama motorlarını yeni adrese yönlendirmenin en iyi, doğru ve en sağlıklı yoludur. Tüm arama motorlarınca da kullanılması önerilmektedir.

301 Yeniden Yönlendirme aşağıdaki durumlar için kullanılabilir:

Site adresinizi değiştirmeye karar verdiğinizde, mevcut içeriğinizi yeni adrese taşıdıktan sonra, eski indexli linkleri yeni adrese 301 ile yönlendirebilirsiniz. Örnek:
example.net sitesi eski siteniz ve example.com sitesine taşınmak istiyorsunuz. example.net’i example.com’a 301 ile yönlendirirseniz example.net’in değeri olduğu gibi example.com’a taşınır ve arama sonuçlarında da birkaç gün içerisinde bir sıralama kaybı olmadan yeni site adresiniz görünür olur.

Siteniz içerisinde bulunan bir sayfanızın linkini değiştirmek durumunda kaldınız ve o sayfa sizin için önemli, eski URL’yi yeni URL’ye 301 ile yönlendirerek sıralama kaybını engeller, eski linkinize ulaşan arama motorları ve kullanıcıları yeni linke başarı ile yönlendirebilirsiniz.

Bu yönlendirme çeşidini kullanan kişi sayısı elbette çok az, fakat bunun

Haberin devamı için www.tamseo.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
301 Redirects ve Seo, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Beğendiysen Paylaş

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş